سنگ کوارتز چیست؟

/ / بلاگ
سنگ کوارتز

سنگ کوارتز از ماده اصلی کوارتز ساخته شده ، کوارتز یکی از سخت ترین مواد موجود در طبیعت است که درجه سختی آن ۷ می باشد. با توجه به این درجه سختی می توان دریافت که این گونه سنگ ها عملا توسط مواد دیگر خراش بر نمی دارند زیرا تنها موادی که می تواند روی این سنگ خراش ایجاد کند الماس و سنگ کوارتز طبیعی است. از این رو می توان گفت به عنوان سنگ صفحه کابینت و قسمت های دیگر منزل یک گزینه بسیار عالی به شمار می آید.

سنگ کوارتز موجود در بازار ایران دارای ۹۳ تا ۹۶ درصد کوارتز سلیس می باشد و درصد مابقی را مواد رنگی و رزین های مخصوص تشکیل می دهد که سبب شده تا این سیلیس ها در کنار یکدیگر و بصورت یک دست قرار بگیرند.

ویژگی های سنگ کوارتز

سنگ کوارتز مازاد بر مقاومت بالایی که دارد از وزن کمی نیز برخوردار می باشد. همین امر استفادی آن بروی انواع کابینت ها را مناسب کرده است. یکی دیگر از ویژگی هایی که سنگ کوارتز دارد خاصیت آنتی باکتریالی آن است. به طوری که این سنگ ها به دلیل عدم تخلخل و نداشتن روزنه و.. امکان رشد باکتری را ندارند و به همین سبب سنگ های کوارتز عملا آنتی باکتریال هستند .

یکی ویژگی بسیار جالبی که سنگ کوارتز دارد خاصیت ضد لک بودن است به طوری که این سنگ ها به دلیل خاصیت ذاتی کوارتز عملا لکه ای به خود نمی گیرند و این کار خانم ها در تمیز سازی کانترتاپ هایی که از جنس کوارتز  هستند را راحت تر می کند.

میزان جذب رطوبت سنگ کوارتز عملا صفر می باشد و این برای استفاده آن در مکان های مرطوب مثل سرویس ها و یا آشپزخانه بسیار مناسب و این ویژگی را در کمتر ماده ای می توان یافت.

چنانچه مایل باشید می توان بر روی سنگ کوارتز شیشه ، آینه ، سنگ و رنگ های زینتی زیبایی بکار برد که جلوه و زیبایی آن را چند برابر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.